Geçici olarak temin edilemiyor!

Seasonic Prime 1000W 13,5cm Fan 80+ Gold Güç Kaynağı

311-33-4017

1 iş günü içerisinde kargoya verilir.
: 5.578,31 TL + Kdv
: 6.582,41 TL


Detay Özellikler

Seasonic Prime 1000W 13,5cm Fan 80+ Gold Güç Kaynağı
Seasonic Prime 1000W Gold ile Sisteminizi Yüksek Güç ile Besleyin!Seasonic Prime 1000W ile Sisteminizi Yüksek Güç ile Besleyin!
Şık ve verimli güç kaynakları tasarlayan Seasonic; 996W lık gücü ve %90ı aşan 80 Plus Gold sertifikalı yüksek verimliliğiyle bilgisayarınızın yeni güç noktası olacak Prime 1000W Goldu tasarladı. Güçlü tek 12V kanalı, 13,5cm sessiz fanı, 8 x 6+2 Pin ekran kartı güç bağlantısı, 12x SATA bağlantısı, yüksek gerilim/güç ve kısa devre korumaları, slim yapılı modüler kabloları, Coffee Lake, Kaby Lake, Ryzen işlemci desteği ve aktif PFC yapısı ile 1000W sınırında standartları yeniden belirliyor. Seasonic Prime 1000W Gold yüksek performanslı bir bilgisayar sistemi hayali kuranların yeni güç kaynağı adayı olacak!


29 Güç Çıkışı ile Tüm Bileşenlerinizi Besleyecek!

Seasonic Prime 1000W Gold, günümüz bilgisayarlarının ihtiyaçları göz önüne alınarak 12x SATA, 5x IDE, 8 x 6+2 Pin PCI Express ekran kartı, 1x Floppy, 2 x 4+4 Pin işlemci bağlantısı ile donatılmıştır. Ayrıca anakart bağlantısı yüksek uyumluluk için 20+4 Pin olarak tasarlanmıştır. Seasonic Prime 1000W Gold ile ekran kartınız başta olmak üzere tüm donanımlarınız her zaman tam performans çalışacaktır.

Tek 12V Kanalından 83A ve 996W Güç
Seasonic Prime 1000W Gold ürettiği 1000W gücün %99,6sını tek 12V kanalından verebilecek yapıda dizayn edilmiştir. Tek 12V kanallı tasarımının çok kanallı güç kaynaklarına göre en büyük avantajı yüksek akım değerlerine ihtiyaç duyan ekran kartlarının ve yüksek hız aşırtmalı işlemcilerin kararlı çalışmasıdır. Seasonic Prime 1000W Gold ile yüksek verimli oyuncu sistemlerini rahatlıkla toplayabilirsiniz.

Premium Hybrid Kontrolü ile Sessiz Fan Deneyimi
Fan sesini en düşük seviyede tutmaya yarayan Premium Hybrid kontrol butonuyla, Seasonic Prime 1000W 80+ Gold size güç kaynağınızı en düşük ses seviyesinde kullanmanıza olanak sağlıyor. Bilgisayarınız yük altında değilken Premium Hybrid kontrol butonuna basarak fan hızınızı minimum düzeye indirebilirsiniz.

Hybrid Silent Fan Control Özelliği
Hybrid Silent Fan Control özelliği sayesinde sistemin yük altında olmadığı durumlarda gereksiz fan dönüşü azaltılır, ısı dağılımı optimize edilir ve güç kaynağınız sessiz bir şekilde çalışır. Bu sayede güç kaynağınızın fan ömrü de uzamış olur. Fanın ne zaman çalışıp çalışmayacağına karar veren Hybrid Silent fan kontrol özelliği, sistem yükü %40ın üzerine çıktığında fanı çalıştırır.

Akıllı ve Sessiz, 13,5cm Fan
Seasonic Prime 1000W Gold sahip olduğu 13,5cmlik fanının sürtünmeyi önleyen kanat tasarımı sayesinde en düşük ses seviyesinde çalışır. PC Sisteminizin içerisinde Seasonic Prime 1000W Goldun sesini duymayacaksınız.


Fluid Dynamic Bearing Fan Yapısı
Standart bilyeli fanlara göre sürekli yağlanan mekanizması yardımıyla daha sessiz çalışan, daha az ısı üreten ve daha uzun ömürlü olan Fluid Dynamic Bearing teknolojisine sahip fan sayesinde güç kaynağınızı standart güç kaynaklarına göre çok daha uzun bir süre kullanabilirsiniz. Seasonic Prime 1000W 80+ Gold ile ultra sessizliğe bir adım daha atmış olacaksınız.

Bal Peteği Tasarımıyla Hava Sirkülasyonu
Bal Peteği tasarımlı yapısıyla Seasonic Prime 1000W 80+ Gold fan yardımıyla soğuk havayı dışarıdan alıp sıcak havayı dışarıya atarak hava sirkülasyonunu sağlar. Bu sayede kasanızın her daim serin kalmasını sağlar.

Hava Akışını Kolaylaştıran İnce, Uzun ve Elsatik Yapılı Kablolar
Bilgisayar kasanızın içerisinde hava akışını engellememek ve daha düzenli bir görüntüye sahip olmak için Seasonic Prime 1000W Gold güç kaynağının kabloları ince, uzun ve esnek yapıda tasarlanmıştır. Minimum yer kaplayan bu kablolar sayesinde sisteminizde maksimum hava akışını sağlayabilirsiniz.

Yeni Nesil Intel Coffee Lake ve AMD Ryzen İşlemciler ile Uyumlu

Seasonic Prime 1000W Gold güç kaynağı, Intel in geliştirilmiş yeni nesil teknolojiye sahip Coffee Lake, Kaby Lake işlemcileri ile sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. AMD nin Ryzen/Summit Ridge, Bristol Ridge dahili 3D grafik çipsetine sahip A serisi işlemcileri ile de uyumludur.

Performanslı Ekran Kartlarına Yetecek Güç

Seasonic Prime 1000W Goldun güçlü tek 12V kanalı ve 8x 6+2 Pin PCI-Express güç bağlantıları sayesindenbsp; 2 x Nvidia GeForce GTX 1080Ti, 2 x AMD Radeon Vega 64 gibi performans canavarı ekran kartlarını SLI veya Crossfire yaparak ve Intel Core i7 7700K ya da AMD Ryzen7 1800X gibi yeni nesil işlemcileri güç kaynağım yeter mi yetmez mi endişesi olmadan kolayca kullanabilirsiniz.

Akıllı Modüler Kablolar
Seasonic Prime 1000W Goldda güç bağlantı kabloları kasa, içerisinde fazla alan kaplamasının önüne geçmek için modüler kablo yapısında dizayn edilmişlerdir. Bu sayede dilerseniz sadece sisteminizin ihtiyacı olan güç kablolarını Prime 1000W Golda takabilir böylece kasa içi hava akışını daha da arttırabilirsiniz.

80Plus Gold Sertifikalı Güç Kaynağı
Seasonic Prime 1000W Gold, 80plus.org un yaptığı testler sonucunda 80Plus Gold sertifikası almaya hak kazanmıştır. Verimlilik yüzdesi %50 yük altında %90ı aşmaktadır. Yüksek verimlilik sayesinde şebekeden PC bileşenlerinizin ihtiyaç duyduğu kadar güç çekilir ve 80Plus olmayan güç kaynaklarına göre yüksek enerji tasarrufu sağlanır. Üstelik yüksek verimlilik yüzdesi ısıya dönüşen kayıp gücü de azalttığı için güç kaynağı daha az ısınır. Seasonic Prime 1000W Gold ile kayıp gücü ekstra performansa çevirin!
*Test Raporu için Tıklayınız


Aktif PFC ve 6 Kademeli Kısa Devre / Gerilim / Güç / Akım / Sıcaklık Koruması
Şebekeden kaynaklanan aktif/reaktif güç bozulmalarını önlemek için Aktif PFC korumasına da sahip olan Seasonic Prime 1000W, reaktif/aktif dengesizliklerini %99 a varan oranda otomatik olarak düzeltir, bilgisayarınızdaki parçaları bunların yol açabileceği arızalardan korur. Seasonic Prime 1000W Gold güç kaynağı 6 ayrı koruma sistemiyle (OPP / OVP / UVP / OCP / OTP / SCP) güç kaynağını ve bilgisayarınızı her türlü düşük-yüksek gerilim kısa devre durumlarından korur.

* Yüksek Güç Koruması (Ower Power Protection)
* Yüksek Gerilim Koruması (Over Voltage Protection)
* Düşük Gerilim Koruması (Under Voltage Protection)
* Yüksek Akım K
oruması (Over Current Protection)
* Yüksek Sıcaklık Koruması (Over Tempature Protection)
* Kısa Devre Koruması (Short Circuit Protection)


Katı Kapasitörler, Maksimum Kullanım Ömrü
Seasonic Prime 1000W 80+ Gold tasarımında Japon malı, yüksek ısıya dayanıklı ve uzun ömürlü kapasitörler kullanılmıştır. Japon malı katı kapasitörler sayesinde Seasonic Prime 1000W 80+ Gold güç kaynaklarının kullanım ömrü geleneksel güç kaynaklarına göre daha uzun olur.

Teknik Özellikler

Nominal Güç Değeri : 1000W
Rengi : Siyah
Form Faktör : ATX 12V
Soğutma Sistemi : 13,5cm Sessiz Fan
Aktif PFC : Var (max. %99)
Koruma : Yüksek-Düşük Gerilim / Güç / Akım / Sıcaklık ve Kısa Devre Koruması
Max. Çıkış Değerleri : 12V:83A, +5V:20A, +3.3V:20A
Çıkışlar : 1x 20+4 Pin Güç Girişi
nbsp; 2x 4+4-Pin CPU çıkışı
nbsp; 8x 6+2-Pin PCI-Express Güç Çıkışı
nbsp; 12x SATA
nbsp; 5x IDE güç çıkışı
nbsp; 1x Floppy
Ürün Kodu : SEA-SSR-1000GD


Seasonic Hakkında

1975 yılında Taiwanda güç kaynağı üretmek üzere kurulan Seasonic ilk olarak IBM ve Applea güç kaynağı sağlamıştır. 35 yılı aşkın sürede güç kaynağı üzerine yaptığı Ar-Ge çalışmaları ve sayısız patenti ile SeaSonic güç kaynağı üreticileri arasında öne çıkmıştır. Dünyanın en çok tercih edilen markalarından biri olmasının yanı sıra ANTEC, PCPamp;C, CORSAIR gibi firmalara yaptığı üretimlerle de öncülüğünü sürdürmektedir. Ürünlerinde yüksek verimlilik ve kaliteyi barındıran Seasonic, 2014 yılı itibariyle Amerikan Bağımsız Test Platformu 80plus.orgda 30u tanesi GOLD ve 8 tanesi Gold olmak üzere 110un üzerinde modelinde yüksek verimlilik sertifikası almayı başarmıştır. 2015 Yılı sonlarında piyasaya sürdüğü Beyaz Renge sahip Snow Silent serisiyle de Güç Kaynağı konusundaki liderliğini sürdüren Seasonic, 2017 yılında piyasaya sürdüğü Prime ve Focus Serileriyle bu başarısını devam ettirmektedir.nbsp;

Bu ürüne ait yorum bulunamadı! İlk yorum yapan siz olmak ister misiniz?
Bu ürünün açıklamaları, fiyatı veya diğer özelliklerinin hatalı olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki formu doldurarak tarafımıza geri bildirim yapabilirsiniz.Tavsiye Et
Fiyatı Düşünce Haber Ver