Geçici olarak temin edilemiyor!

Dark StoreX Notebook SSD/HDD Yükseltme Kiti (12.5mm)

322-29-3955

1 iş günü içerisinde kargoya verilir.
: 456,36 TL + Kdv
: 538,50 TL


Detay Özellikler
Dark Notebook/Ultrabook için Dis
Dizüstünüzü Hızlandırmak için Geri Sayıma Hazır mısınız?
Dark ile bilgisayarınıza hayat vermeye hazır olun! Bilgisayarınızdaki 12.5 mm optik sürücü yuvası yerine kazandıracağı ikinci disk yuvasında ister HDD kullanarak bilgisayarınızın hafızasını arttırın, isterseniz SSD kullanarak bilgisayarınızı performans canavarına dönüştürün.

Optik Sürücünüzü Kullanmaya Devam Edin, Üstelik Harici Olarak!
İkinci disk yuvasını kullandığınızda ortaya çıkan optik sürücünüzden faydalanmaya devam etmek için Dark Yükseltme Kitinde yer alan harici optik sürücü kutusunu kullanabilirsiniz. 12.5mm sürücüler ile uyumlu kutuda optik sürücünüzü kullanarak DVD film izleme, DVD veya CD yazma vb. multimedya işlemlerden mahrum kalmayacaksınız.


!Dikkat: Bu işlemler eğer varsa bilgisayarınızın garantisini iptal edebilir. Bu yüzden işlemlere başlamadan önce tüm sorumluluğun size ait olduğunu hatırlatmak isteriz. Kurulum sırasında bilgisayarınıza vereceğiniz zararlardan Dark hiçbir şekilde sorumlu değildir.nbsp;

Kullanım Senaryoları
Dizüstü bilgisayarların pek çoğunun sadece tek 2.5quot; sabit disk yuvası bulunmaktadır. Mevcut diskinizi değiştirmeden:
nbsp;
 • Toplam depolama kapasitesini arttırmak
 • Depolama kapasitesinden vazgeçmeden SSD ve geleneksel HDDyi bir arada kullanmak

 • İkinci bir işletim sistemini ayrı bir diske kurmak

 • Farklı bir diske önemli bilgilerini yedeklemek

 • Harici optik sürücü kullanmak
  nbsp;

 • isteyen kullanıcılar için Dark Notebook SSD/HDD Yükseltme Kiti idealdir.  1. Adım: Optik Sürücünüzü Çıkarın

  Bilgisayarınızın 12.5 mm. yüksekliğindeki optik disk yuvasını çıkarmak için öncelikle bilgisayarınızı çalışırken optik sürücü kapağını açın. Daha sonra bilgisayarınızı kapatabilirsiniz.  2. Adım: Dizüstünüzü Hazırlayın ve Optik Sürücünüz ile Vedalaşın!
  Notebook arkasındaki vidaları sökün ve arka kapağı çıkarın. 12.5 mm. boyutundaki optik sürücünüzü sabitleyen vidaların ve sürücünüzün çıkarılması işlemini gerçekleştirin. Bu aşamada optik sürücünüzün SATA bağlantı noktasına sahip olup olmadığını da kontrol ediniz.nbsp;nbsp;

  Dikkat!: Bazı dizüstü bilgisayarların optik sürücülerine ulaşmak için dizüstü bilgisayarınızın klavye kısmını sökmeniz gerekebilir.  3. Adım: Yeni Diskinizi Sisteme Ekleyinnbsp;
  Dark StoreX X.Tray sürücü dönüştürücünüze 2.5quot; boyutunda istediğiniz dahili disk ya da SSDyi takarak optik sürücünüzü çıkardığınız bölümden bilgisayarınıza dahil edin ve vidalar yardımıyla sabitleme işlemini gerçekleştirin. İşlem tamamlandığında dizüstü bilgisayarınızın vidalarını tekrar takabilirsiniz.  4. Yeni Diskiniz için İşletim Sistemini Unutmayın!
  Dizüstü bilgisayarınız ile ilgili işlemleriniz tamamlandı. Şimdi bilgisayarınızı açabilir ve yeni işletim sisteminiz ile daha performanslı bir bilgisayar deneyimine geçiş yapabilirsiniz.  5. Adım: Optik Sürücünüz Artık Harici Olacak!
  Dizüstü bilgisayarınızdan çıkardığınız optik sürücünüzü harici olarak kullanmak için Storex ODD kutusunun vidalarını sökerek açınız. 12.5mm boyutundaki optik sürücünüzü ön kapak kısmını sökerek yuvaya oturtunuz. Gerekli vidaları yerine takarak sabitledikten sonra cihazınızı USB portu yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın ve açma/kapama tuşu yardımıyla ön kapağı çıkarın. Son işlem olarak ön kapağı takınız.

  Tebrikler!
  Dizüstü bilgisayarınızı 5 adımda yeni ve performanslı bir bilgisayara dönüştürdünüz. Ayrıca artık istediğiniz bilgisayarda kullanabileceğiniz bir harici optik sürücü sahibisiniz.

  Bu ürüne ait yorum bulunamadı! İlk yorum yapan siz olmak ister misiniz?
  Bu ürünün açıklamaları, fiyatı veya diğer özelliklerinin hatalı olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki formu doldurarak tarafımıza geri bildirim yapabilirsiniz.  Tavsiye Et
  Fiyatı Düşünce Haber Ver