Geçici olarak temin edilemiyor!

Dark Storex E25R 2x 2.5" HDD/SSD, Raid 0/1 USB 3.0 Dual Disk Kutusu

322-29-4013

1 iş günü içerisinde kargoya verilir.
: 507,98 TL + Kdv
: 599,42 TL


Detay Özellikler
Dark Quad RaidBox 4 x 3

Dark StoreX.E25R 2x 2.5quot; SATA I/II/III Disk Destekli USB 3.0 RAID Disk İstasyonu
Çift 2.5quot; Disk ile RAID 0/1 İmkanı Sunan E25R, Hem Yüksek Hız Hem de Süper Kompakt Tasarım Vaad ediyor!RAID Performansını Cebinizde Taşıyın!
Docking station ve disk kutularının lider markası Dark; disklerine kolay erişmek, büyük depolama kapasitesini kolayca yakalamak ve yüksek hızda veri aktarımına sahip olmak isteyen kullanıcılar için Storex.E25Ryi hazırladı. E25R, USB 3.0 bağlantısı ve 3 farklı konfigürasyonu ile 2.5quot; HDD/SSD disk kullanabileceğiniz bir disk istasyonudur. Çift 2.5quot; disk kullanarak toplamda 2x2TB=4TB kapasiteli kendi depolama istasyonunuzu da kurabilirsiniz.
nbsp;


Yazılım Gerektirmeyen RAID 0/1 Yapılandırma
E25
R ile çift 2.5quot; diskinizi iki farklı RAID yapılandırması ile kurabilirsiniz. RAID 0 / 1 desteği içeren Dark StoreX.E25R dilerseniz maksimum kapasite ve hız (RAID 0) ya da veri güvenliği (RAID 1) yapısını disk kutusu üzerindeki jumper ayarlarını kolayca uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir yazılım kurmadan, sadece cihazın üst panelinde yer alan iki anahtarı kullanarak, dilediğiniz yapılandırmaya geçiş yapabilirsiniz.*
*Konfigürasyonu değiştirmeden önce mutlaka verilerinizi yedekleyiniz. Aksi takdirde tüm veriler silinecektir.

Özgürce RAID
Yeni nesil çipset kullanan Storex.E25Rde RAID konfigürasyonu yapmak için disklerinizin marka, model ve kapasitelerinin aynı olmasına gerek yok! Farklı markalar ve hatta farklı kapasiteler ile birlikte dahi RAID kurulumları yapabilirsiniz. Kullandığınız konfigürasyona göre toplam disk kullanım kapasiteniz ve performansınız değişiklik gösterecektir.
*Dark, maksimum performans için aynı marka model ve kapasitede disk kullanmanızı tavsiye eder.

Maksimum Performans

Dark StoreX.E25R ile iki farklı 2.5quot; sabit disk ile RAID 0 yapılandırıldığında USB3.0 üzerinden 160 MB/s, iki farklı SSD ile bağlantı yapıldığında ise 1100MB/s okuma hızlarına ulaşmanız işten bile değil.

Kusursuz Güvenlik
Storex.E25Rnin RAID 1 modunu kullanarak veri güvenliğinden ödün vermeden depolama yapabilirsiniz. Çift disk ile oluşturacağınız konfigürasyonlarda diskleriniz arızalandığında kolayca sorun çıkaran diski değiştirerek çalışmaya devam edebilirsiniz.

Normal Mod ile Disklerinize Doğrudan Erişim
Disklerinize ek bir konfigürasyon yapmadan, ayrı ayrı erişmek için Clean Modda kullanmanız yeterlidir. Bu mod aktifken kutu içerisindeki her bir diskte bulunan verilere tek USB3.0 kablo üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

nbsp;

2.5quot; Diskleri Bir Arada Kullanın
Dark Storex.E25R ile kapasite farkı gözetmeksizin piyasadaki tüm 7/9mm boyutundaki 2.5quot; HDD/SSD SATA I/II/III diskleri kullanabilirsiniz.nbsp;D25R vidalama gerektirmeyen yapısı ve USB bağlantılı kolay erişimi sayesinde farklı depolama ihtiyaçlarınıza çözüm olacaktır.

USB3.0 ile Yüksek Hızlı Kablolu Bağlantı
Dark StoreX.E25R günümüzün en hızlı bağlantı arabirimlerinden olan USB 3.0 çıkışa sahiptir. USB 3.0 maksimum 5Gbps bağlantı hızı sunmaktadır. USB 2.0 bağlantılı taşınabilir diskler maksimum 30 MB/s veri aktarım hızına ulaşabilirken, USB 3.0 bağlantılı Dark StoreX.E25R disk istasyonu ile kullandığınız diskin performansına bağlı olarak 550MB/sye varan okuma/yazma hızlarına ulaşabilirsiniz. Dark StoreX.E25R ile USB 2.0 disk istasyonlarına ve kutularına göre çok daha hızlı veri transferi yapacak, gigabaytlarca veriyi kısa sürede kolayca kopyalayacaksınız.

*Ulaşılabilen maksimum yazma hızı kullanılan donanıma ve dosya türüne göre değişiklik gösterebilir. Yüksek okuma-yazma hızlarına katı hal sürücüleri(SSDler) kullanılarak ulaşılabilir.


Titreşim Önleyici Sünger Desteğin Farkı

Dark StoreX.E25R sahip olduğu çift taraflı sünger destek ile diskiniz yerine tam oturacak ve titreşimleri minimuma indirgeyecektir. Mekanik disklerde okuyucu kafanın disk plakaları arasında titreşimden uzak şekilde çalışması diskinizin ömrünü uzatacaktır.


Vidasız ve Kolay Tak amp; Çıkart Yapı
Dark disk istasyonu disklerine en hızlı şekilde erişmek isteyen kullanıcılar içindir. Çift taraflı disk yuvasındaki diskleri yerine oturtup kapaklarını kapattıktan sonra StoreX.E25Rnin alt kısmında bulunan kilit tuşunu kapatmanız yeterlidir. Ardından disk kutunuzun USB 3.o üzerinden bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Vida, tanıtma, ayar derdi olmadan disklerinizi bilgisayarınızda kolayca kullanabilirsiniz.

Ekstra Güç İhtiyacı için Micro USB2.0 Güç Kablosu
Bazı 2.5quot; HDDler 5V 0,45A ve üzeri çalışma akımına sahip olduğundan dolayı çift disk kullanımında ekstra güç ihtiyacı isteyebilir. Bu durumda kutu içerisinde gelen Micro USB 2.0 kabloyu DC IN portuna bağlayarak diskinize 5V-2A üzeri bir adaptör bağlantısı sağlamanız gerekir.


Teknik Özellikler

  • Desteklenen maks. kapasite: 7/9mm SATA Bağlantılı Tüm 2.5quot; Disk ve SSDler ile Uyumlu
  • Disk: 2x nbsp;2.5quot; HDD / SSD SATA I/II/III
  • Malzeme: ABS Plastik
  • RAID modları: RAID 0, 1, NORMAL
  • Bağlantı tipi: USB 3.0
  • Güç kaynağı: Harici Adaptör 5V-2A
  • Kutuya Dahil Kablolar: USB 3.0, Micro USB2.0 güç kablosu (adaptör içermez)
  • Ürün kodu: DK-AC-DSE25R


Bu ürüne ait yorum bulunamadı! İlk yorum yapan siz olmak ister misiniz?
Bu ürünün açıklamaları, fiyatı veya diğer özelliklerinin hatalı olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki formu doldurarak tarafımıza geri bildirim yapabilirsiniz.Tavsiye Et
Fiyatı Düşünce Haber Ver