Geçici olarak temin edilemiyor!

Dark Quad RaidBox 4 x 3.5" HDD Yuvalı USB 3.0 - eSATA RAID Destekli HDD Kutusu

322-29-2415

1 iş günü içerisinde kargoya verilir.
: 4.975,37 TL + Kdv
: 5.870,93 TL


Detay Özellikler
Dark Quad RaidBox 4 x 3


Depolamada Performans ve Güvenliğin Adresi Dark Quad RaidBox!
Docking Station ve disk kutularının lider markası Dark; yüksek performans, büyük depolama kapasitesi ve üstün veri güvenliği gibi hayati özelliklerin üçünü birden sağlayan Quad RaidBoxı sunar! Dark Quad RaidBox hem USB 3.0 hem de eSATA bağlantısı, yazılım gerektirmeden kurulabilen tam 8 farklı disk konfigürasyonu, piyano siyahı çelik kasası ve mesh ön paneliyle benzersiz bir DAS (Direct Attached Storage) çözümüdür. Quad RaidBoxnbsp; 4x HDD yuvası, 1x 8cm sessiz fan soğutma ile toplam 48TB a kadar disk depolamanıza destek verir.Yüksek Performans Şık ve Sağlam Kasa İçerisinde Güvencededir!
Performans ve kapasitenin yanında estetiğe de önem veren kullanıcılar için Dark Quad RaidBox un dışı tamamen piyano siyah boya ile kaplanmıştır. Ayrıca yüksek kapasiteli diskleriniz tümüyle SECC çelikten imal edilmiş gövde ile koruma altına alınmıştır. Disklerinizi, yüksek performansı güçlü koruma ile sağlayan Dark Quad Raidbox a emanet edebilirsiniz.
nbsp;

Yazılım Gerektirmeyen 8 Farklı Yapılandırma
Dark Quad RaidBox dört adet sabit disk için geçerli olan tüm RAID yapılandırmalarını desteklemektedir: RAID 0, 1, 0+1, 3, 5, CLEAN, LARGE, CLONE. Üsteliknbsp;herhangi bir yazılım yardımı olmadan, sadece cihazın arka panelinde yer alan üç anahtarı kullanarak, dilediğiniz yapılandırmaya geçiş yapabilirsiniz.
*Konfigürasyonunu değiştirmeden önce mutlaka verilerinizi yedekleyiniz. Aksi takdirde tüm veriler silinecektir.


RAID ile Maksimum Performans
Günümüzde USB 2.0 bağlantılı taşınabilir diskler maksimum 30 MB/s veri aktarım hızına ulaşabilirken, USB 3.0 bağlantılı harici disklerde bu hız 60-70 MB/s civarındadır. Dark Quad RaidBox da dört farklı 7200 RPM sabit disk ile RAID 0/3/5 yapılandırıldığında USB3.0 üzerinden 160 MB/s, eSATA bağlantısı üzerinden 300 MB/s a varan ekstrem hızları görebilirsiniz.

RAID ile Kusursuz Güvenlik
Veri güvenliği sizin için önemliyse Quad Raidboxun RAID 1/10/3/5/ modlarından biri tam size göredir. İki veya daha fazla disk ile oluşturacağınız konfigürasyonlarda diskleriniz arızalandığında kolayca sorun çıkaran diski değiştirerek çalışmaya devam edebilirsiniz.


Clone Mod ile Mükemmel Esneklik
Dark Quad RaidBoxın sunduğu CLONE seçeceği ile iki veya daha fazla disk kullanıldığında 1. diske yazılan veriler aynı şekilde diğer disklere de yazılır. RAID 1 in aksine disklerden herhangi birini sistemden sökerek başka bir bilgisayara bağladığınızda diskinizdeki verilere olduğu gibi erişebilirsiniz.

Clean Mod ile Disklerinize Doğrudan Erişim
Disklerinize ek bir konfigürasyon yapmadan, ayrı ayrı erişmek için Dark Quad RaidBox ı Clean Modda kullanmanız yeterlidir.12TB Kapasiteye Kadar Disk Desteği :
Dark Quad RaidBox yüksek kapasiteli 12TB lık 3.5quot; HDD lerinizi destekler. Bu sayede 4x 12TB toplamda 48TB gibi çok büyük boyutlu depolama alanına sahip olabilirsiniz.

Windows İşletim Sistemi 2TB üzeri Kapasite Desteği Hakkında:
2TBın üzerindeki kapasitedeki disk veya toplam kapasitesi 2TB ın üzerine çıkan Large veya RAID konfigürasyonlarında tüm kapasiteden faydalanabilmek için kullandığınız işletim sisteminin ve sistem konfigürasyonun bunu desteklemesi gerekmektedir.nbsp;Yüksek kapasiteli disk kullanabilmeniz için diskinizi GPT ile bölümlemeniz ve GPT destekli bir işletim sistemi kullanmanız gerekmektedir.

HW RAID Manager ile Disklerinize PCniz Üzerinden Erişebilirsiniz
İsterseniz Dark Quad RaidBox u ayrıca indireceğiniz Hardware RAID Manager yazılımıyla beraber kullanabilirsiniz. HW RAID Manager ile disklerinizin sağlık durumlarını görebilir, yapılandırmaları silebilir, yeni yapılandırmalar kurabilirsiniz. Yazılımı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

RaidBox ı Ağ Üzerinden Erişilebilen NASa Çevirin!
Dark Quad RaidBox ile 4 adet 12TB sabit disk kullanarak tam 48TB kapasiteli bir DAS kurabilirsiniz. Ayrıca satın alacağınız Dark Network USB server ile Quad RaidBoxı DAStan NASa çevirebilir ve ağ üzerinden dosyalarınıza erişebilirsiniz. Aynı ağ üzerinde bulunan kullanıcılara sıra ile disk erişimine izin veren Dark USB Network HUB ve QuadRaidBox ile uygun fiyata büyük kapasiteli NAS a sahip olmak hayal değil!

USB3.0 ve eSATA Çıkışlarıyla Maksimum Performans
Dark Quad RaidBox performanstan ödün vermeyen kullanıcılar için tasarlanmış olup USB 3.0 ve eSATA bağlantılarını bir arada sunmaktadır. Eğer bilgisayarınızda USB3.0 bağlantısı yoksa eSATA bağlantısını kullanarak yüksek veri aktarım hızlarını görebilirsiniz. Ayrıca USB 3.0 bağlantısı USB 2.0 ile geriye uyumludur.Masaüstü Bilgisayarlar için SATA/eSATA Dönüştürücü Plaka
Eğer masaüstü bilgisayarınızda ne USB 3.0, ne de eSATA çıkışı yoksa üzülmeyin! Quad RaidBoxın kutu içeriğinden çıkan SATA/eSATA dönüştürücü ile anakartın üzerindeki dahili SATA portu eSATAya dönüştürerek yüksek performanslı veri aktarımı yapabilirsiniz.
Full Mesh Ön Panel ile Gelen Estetik ve Serinlik
Dark Quad RaidBoxın ön paneli tamamen mesh ızgaralıdır. Ön panelin deliklerinden giren serin hava sabit diskleri soğutarak arka paneldeki 1x8cm fan yardımıyla dışarı atılır ve kasa içinde sürekli bir hava akışının oluşması sağlanır.

8cm Sessiz Fan ile Etkili Soğutma
Arka panelde, tepeye doğru konumlandırılmış 8cm sessiz fannbsp;sayesinde ısınıp yükselen hava etkili bir biçimde kasanın dışına atılarak dört sabit diskin sürekli serin ve stabil çalışması sağlanır.

Dark Quad RaidBox Plugamp;Play Özelliklidir!
Dark Quad RaidBox, Plugamp;Play özelliği ile sürücü kurulumsuz olarak Windows, Mac OSX, Linux gibi işletim sistemleri ile uyumlu olarak çalışmaktadır. Tek yapmanız gereken 3.5quot; SATA diskinizi Dark Quad RaidBox un içerisine yerleştirmek ve bilgisayarınızın USB/eSata girişine takmak.

Kasaya Entegre 150W Güç Kaynağı
Kasa içine entegre 150W güç kaynağı hem cihazın çipsetine hem de dört adet yüksek devirli her türden sabit diske rahatlıkla güç verebilmektedir.

Parmak Vidalarla Aletsiz Montaj
Ürünle beraber gelen parmak vidalar sayesinde tornavidaya gerek olmadan kendi elinizle kasa kapağını söküp takabilir ve sabit disk monte edebilirsiniz.nbsp;Dark Quad RaidBox kızaklı HDD yuvasına sahiptir. Raidboxa bağlayacağınız diskleri dilerseniz parmak vidalar ile sabitleyebilirsiniz. Eğer cihazını oynatmadan kullanacaksanız vidalamadan da kullanabilirsiniz.
Kompakt Boyutları ile
Dark Quad RaidBox kompakt boyutu ile masa üstünde yer kaplamaz, yüksek disk kapasitesi ile her türlü depolama ihtiyacınızı giderir. Birden çok taşınabilir disk ile depolama ihtiyacını gidermeye çalışanlar için Dark Quad RaidBox biçilmiş kaftandır.nbsp;4 adaptör yerine tek adaptör ile depolama çözümü sunan Quad RaidBox aynı zamanda atıl olarak duran SATA disklerinizi harekete geçirmek ve ekstra depolama alanına sahip olmak için idealdir.

Bu ürüne ait yorum bulunamadı! İlk yorum yapan siz olmak ister misiniz?
Bu ürünün açıklamaları, fiyatı veya diğer özelliklerinin hatalı olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki formu doldurarak tarafımıza geri bildirim yapabilirsiniz.Tavsiye Et
Fiyatı Düşünce Haber Ver