Geçici olarak temin edilemiyor!

Dark StoreX.R20 Dual RaidBox 2 x 3.5" Disk Destekli USB 3.0 Disk Kutusu

310-29-4295

1 iş günü içerisinde kargoya verilir.
: 1.673,76 TL + Kdv
: 1.975,04 TL


Detay Özellikler
Dark Quad RaidBox 4 x 3

Dark StoreX R20 2x 3.5quot; SATA I/II/III Disk Destekli USB 3.0 RAID Disk İstasyonu
Çift 3.5quot; Disk ile RAID 0/1 İmkanı Sunan R20, Yüksek Performans Vaad Ediyor!


Depolamada Performans ve Güvenliğin Değişmeyen Adresi Dark Dual RaidBox!
Masüstü RAID çözümlerinin lideri yine Darktan! StoreX R20; yüksek performans, büyük depolama kapasitesi ve üstün veri güvenliği gibi hayati özelliklerin üçünü birden sağlayan StoreX R20 Dual RaidBoxı sunar. Dark Dual RaidBox USB 3.0 bağlantısı, yazılım gerektirmeden kurulabilen tam 4 farklı disk yapılandırması ve fırçalanmış alüminyum siyah kasasıyla benzersiz bir DAS (Direct Attached Storage) çözümüdür. 2x 10TB+ disk kullanarak toplamda 20TB+ kapasiteli bir RAID depolama sistemi kurabilirsiniz.

Yazılım Gerektirmeyen RAID 0/1 Yapılandırma
StoreX R20 ile çift 3.5quot; diskinizi iki farklı RAID yapılandırması ile kurabilirsiniz. RAID 0 / 1 desteği içeren Dark Dual RaidBox dilerseniz maksimum kapasite ve hız (RAID 0) ya da veri güvenliği (RAID 1) yapısını disk kutusu üzerindeki jumper ayarlarını kolayca uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir yazılım kurmadan sadece cihazın arka panelinde yer alan iki anahtarı kullanarak, dilediğiniz yapılandırmaya geçiş yapabilirsiniz.*nbsp;
*Konfigürasyonu değiştirmeden önce mutlaka verilerinizi yedekleyiniz. Aksi takdirde tüm veriler silinecektir.

Özgürce RAID
Yeni nesil çipset kullanan StoreX R20de RAID konfigürasyonu yapmak için disklerinizin marka, model ve kapasitelerinin aynı olmasına gerek yok! Farklı markalar ve hatta farklı kapasiteler ile birlikte dahi RAID kurulumları yapabilirsiniz. Kullandığınız konfigürasyona göre toplam disk kullanım kapasiteniz ve performansınız değişiklik gösterecektir.nbsp;
*Dark, maksimum performans için aynı marka model ve kapasitede disk kullanmanızı tavsiye eder.

Maksimum Performans (RAID 0)nbsp;

Dark Dual RaidBox ile iki farklı 3.5quot; sabit disk ile RAID 0 yapılandırıldığında USB3.0 üzerinden 160 MB/s, iki farklı SSD ile bağlantı yapıldığında ise 1100MB/s okuma hızlarına ulaşmanız işten bile değil.Kusursuz Güvenliknbsp;(RAID 1)
StoreX R20nin RAID 1 modunu kullanarak veri güvenliğinden ödün vermeden depolama yapabilirsiniz. Çift disk ile oluşturacağınız konfigürasyonlarda diskleriniz arızalandığında kolayca sorun çıkaran diski değiştirerek çalışmaya devam edebilirsiniz.JBODnbsp;Mod ile Disklerinize Doğrudan Erişimnbsp;

Disklerinize ek bir konfigürasyon yapmadan, ayrı ayrı erişmek için anahtarları JBOD konumuna ayarlamanız yeterlidir. Bu mod aktifken kutu içerisindeki her bir diskte bulunan verilere tek USB3.0 kablo üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.


USB3.0 ile Yüksek Hızlı Kablolu Bağlantı

Dark StoreX R20 günümüzün en hızlı bağlantı arabirimlerinden olan USB 3.0 çıkışa sahiptir. USB 3.0 maksimum 5Gbps bağlantı hızı sunmaktadır. USB 2.0 bağlantılı taşınabilir diskler maksimum 30 MB/s veri aktarım hızına ulaşabilirken, USB 3.0 bağlantılı Dark StoreX R20 disk istasyonu ile kullandığınız diskin performansına bağlı olarak 550MB/sye varan okuma/yazma hızlarına ulaşabilirsiniz. Dark StoreX R20 ile USB 2.0 disk istasyonlarına ve kutularına göre çok daha hızlı veri transferi yapacak, gigabaytlarca veriyi kısa sürede kolayca kopyalayacaksınız.

*Ulaşılabilen maksimum yazma hızı kullanılan donanıma ve dosya türüne göre değişiklik gösterebilir. Yüksek okuma-yazma hızlarına katı hal sürücüleri(SSDler) kullanılarak ulaşılabilir.

Çift 3.5quot; Disk Desteği
Dark StoreX R20 günümüzün en hızlı bağlantı arabirimi USB3.0 üzerinden çift diskinizin verilerine hızlıca ulaşmanızı sağlar. 10TB ve üzeri diskler ile uyumludur.

50mm Fan ile Diskleriniz Serin ve Sağlıklı Çalışır
Dark Dual RaidBox iki farklı hız devrinde çalışan 50mmlik arka fan ile donatılmıştır. Bu sayede yüksek performans ile çalışan diskleriniz üzerinde oluşan ısı çok hızlı şekilde çalışma alanında uzaklaştırılır ve diskleriniz hem serin hem de sağlıklı çalışır. Dilerseniz fanı arka bölümden tamamen de kapatabilirsiniz.

Nefes Alan Mesh Yapılı Ön Panel
StoreX R20 kasa içi hava akışının sağlıklı olabilmesi için geliştirilmiş özel bir soğutma sistemine sahiptir. Mesh yapılı ön panelinden süzülen taze hava arka paneldeki 50mmlik fan yardımıyla diskleriniz üzerinden geçer ve arka panelde kolayca dışarı atılır.
nbsp;

Okuma/Yazma için Durum LEDleri
Üst panelde bulunan iki adet durum LEDi ile disklerinizde okuma/yazma işlemi esnasında disklerinizin kullanım durumunu kolayca takip edebilirsiniz.

Kolay Sabit Disk Montajı
Disk kutusuna sürücü montajını sağlayan plastik HDD kafesi yüksek ergonomiye sahiptir. Alüminyum gövdeye 3 adet vida ile sabitlenen HDD kafesi üzerinde iki adet disk için SATA disk yuvası bulunur. Sabit disklerinizi bu yuvalara oturtabilir, disklerinizin hareket etmemesi için yandan vidalayabilir ve RaidBoxa disklerinizi tek hamlede takabilirsiniz.

Solid Alüminyum Dış Kasa ile Hem Serin Hem Şık
Alüminyum dış kasası sayesinde şıklığı ve zerafetinden ödün vermeyen StoreX R20 aynı zamanda diskler üzerinde oluşan ısıyı yüzeye eşit dağıtarak soğutmaya dolaylı olarak katkıda bulunur. Ayrıca alüminyum dış görünümüyle StoreX R20 bulunduğu ortama değer katan sofistike bir tasarıma sahiptir.
Yatay/Dikey Kullanım Kolaylığı
Dual RaidBoxun uzun ince yapısı sayesinde ister yatay ister dikey pozisyonda kullanabilirsiniz. Taşıyıcı stand hafif çarpma sonucu disk kutusunun düşmesini engelleyecektir. Dikey konumda sabit diskler yere 90 derece dik vaziyette durur. Yatay pozisyonda ise sabit diskler yatay konumda çalışacaklardır.

Eksiksiz Kutu İçeriği
Dark Dual RaidBox R20, türkçe kullanım kılavuzu ve garanti belgesi yanında USB3.0 kablo, 12V / 3A adaptör, dahili tornavida ve vida seti ile eksik bir kutu içeriğine sahiptir.

Teknik Özellikler

  • Desteklenen maks. kapasite: 3.5quot; Disk ve 10TB+ Disk Kapasitesi
  • Malzeme: Alüminyum Dış Kasa ve ABS Plastik İç Yapı
  • Disk: 2x 3.5quot; SATA I/II/III HDD
  • RAID modları: RAID 0, 1, JBOD
  • Bağlantı tipi: USB 3.0
  • Güç kaynağı: Harici Adaptör 12V / 3A
  • Kutuya Dahil Kablolar: USB 3.0 B tipi data kablosu
  • Ürün kodu: DK-AC-DSX21U3R

Bu ürüne ait yorum bulunamadı! İlk yorum yapan siz olmak ister misiniz?
Bu ürünün açıklamaları, fiyatı veya diğer özelliklerinin hatalı olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki formu doldurarak tarafımıza geri bildirim yapabilirsiniz.Tavsiye Et
Fiyatı Düşünce Haber Ver